KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 8482511
nr 848 2511
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Blyerts, Curt Clemens (1911-1947), signerad, 1938, motivets mått: 39x43
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 23 september 2013
kl 19:46:17
250 kr
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
450 kr
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens